top of page
Citrus Fruits

Tanışalım

giris-e1583676010695.png
Specialties

 

Digestive wellness

Food allergies & intolerance

Healthy cooking / meal planning

Diet and Detoxification

Elimination diets

Merhaba, Ben Bengisu

12 Şubat 1996 tarihinde Balıkesir-Gönen’de dünyaya geldim. Asker bir babanın kızı olarak ilköğretim dönemimi farklı şehirlerde ve farklı okullarda geçirdim. Bu durum benim hem farklı kültürleri tanımama vesile oldu hem de iletişim becerimi geliştirdi. Sonrasında Enerjisa Bandırma Fen Lisesi’nin ilk öğrencilerinden biri olarak yatılı okudum.

Hayatımın beslenme konusunda en büyük yanlışlarını yaptığım dönemdi. Tüm bu yanlışlar danışanlarımı çok daha iyi anlayabilmem için beni geliştirdi. Lise sonrasında hedeflediğim Beslenme ve Diyetetik bölümünü Adnan Menderes Üniversitesinde okudum.

Beslenme ve Diyetetik öğrenimim boyunca araştırma hastanelerinden yaşlı bakımevlerine, özel beslenme danışmanlığı merkezlerinden plastik cerrahi hastanelerine stajlarımı tamamladım. Tüm bu süreç bana teorik ve pratik eğitimin yanı sıra neyin doğru yapılmadığını da gösterdi. Tanık olduğum her eksikliği tamamlayacak eğitimleri alarak kendimi daha da geliştirdim.

2018 yılında üniversiteden onur öğrencisi ünvanı ile mezun oldum. Lisansım biter bitmez akademik sevgimi devam ettirerek Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Halk Sağlığı Yüksek Lisans Programı’na başladım. Aynı dönemde Diyetisyen Tolga Doğan ile FitON Beslenme Danışmanlığını kurdum. Hastalarıma Ataşehir’deki ofisimde yüz yüze ve Dünya’nın dört bir yanına online kilo yönetimi, anne ve çocuk sağlığı, hastalıklarda beslenme konularında danışmanlık vermeye devam etmekteyim.

Tüm bu sürecin sonunda sağlığın; biyolojik, sosyal ve psikolojik açıdan bir bütün olduğunu kavradım. O gün bugündür çeşitli konuşmalarım ve danışmanlık hizmetlerim ile ulaşabildiğim her bireye beslenme eğitimleri vermeye devam etmekteyim.

bottom of page