top of page
IMG_8544.jpg

Uzman Diyetisyen Bengisu Boz

Ben Uzman Diyetisyen Bengisu Boz. Asker bir babanın kızı olarak ilköğretim dönemimi farklı şehirlerde ve farklı okullarda geçirdim. Bu durum benim hem farklı kültürleri tanımama vesile oldu hem de iletişim becerimin gelişimine katkı sağladı. Sonrasında liseyi yatılı okudum. Hayatımın beslenme konusunda en büyük yanlışlarını yaptığım dönemdi bu dönemdi. Tüm bu yanlışlar danışanlarımı çok daha iyi anlayabilmem için beni geliştirdi. Lise sonrasında hedeflediğim Beslenme ve Diyetetik eğitimimi Adnan Menderes Üniversitesinde tamamladım.

Beslenme ve Diyetetik öğrenimim boyunca araştırma hastanelerinden yaşlı bakımevlerine, özel beslenme danışmanlığı merkezlerinden plastik cerrahi hastanelerine stajlarımı tamamladım. Tüm bu süreç bana teorik ve pratik eğitimin yanı sıra neyin doğru yapılmadığını da gösterdi. Tanık olduğum her eksikliği tamamlayacak eğitimleri alarak kendimi daha da geliştirdim.

2018 yılında üniversiteden onur öğrencisi ünvanı ile mezun oldum. Lisansım biter bitmez akademik sevgimi devam ettirerek Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Halk Sağlığı Yüksek Lisans Programı’nı bitirerek uzmanlık ünvanı almaya hak kazandım. Bu süreç içerisinde Sporcu Beslenmesi Uzmanlığı, Bilimsel Fitoterapi & Fitokozmetik Uzmanlığı, Pilates Eğitmenliği, Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği’yle kendimi geliştirmeye ve uzmanlıklar kazanmaya devam ettim.

Tüm bu sürecin sonunda sağlığın; biyolojik, sosyal ve psikolojik açıdan bir bütün olduğunu kavradım. O gün bugündür çeşitli konuşmalarım ve danışmanlık hizmetlerim ile ulaşabildiğim her bireye beslenme eğitimleri vermeye devam etmekteyim. Uzman Diyetisyen Bengisu Boz olarak Kadıköy ilçesinin Göztepe bölgesinde kurucusu olduğum Mineur Sağlıklı Yaşam Merkezinde danışan kabülü yapmaktayım.

Kendine iyi bak!

  • Whatsapp
  • Instagram
  • Youtube
  • LinkedIn
  • X
bottom of page